Geri

Sağlıkçılardan ücretli aşı tepkisi

Bazı ilaç firmalarının, yabancı aşı firmaları ile doğrudan bağlantıya geçerek, Türkiye’ye aşı getirilmesi için nabız yoklamaya başladığı öne sürüldü

15:15:34 | 2021-05-25


Türkiye Gazetesi’nden Yücel Kayaoğlu’nun “Aşı tedariki için yeni formüller tartışılıyor” başlıklı haberinde, bazı ilaç firmalarının, yabancı aşı firmaları ile doğrudan bağlantıya geçerek, Türkiye’ye aşı getirilmesi için nabız yoklamaya başladığı öne sürülmüştü.

İddialara Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sessiz kaldığını söyleyen Dr. Ergün Demir ve Dr. Güray Kılıç, “Aşı tedariki konusunda çelişkili açıklamaların devam etmesi, akıllara aşı tedarik sürecinin yüze göze bulaştırılan ve dağıtılamayan ‘5 adet maske’ meselesini ve IBAN numarası verilerek ücret istenen PCR test sürecini getirmiştir” dediler.

‘AŞI POLİTİKASI AÇIK VE ŞEFFAF OLMALIDIR’
Demir ve Kılıç, özetle şunları kaydetti: “Can pazarına dönüşen salgında yurttaşların umutları ile oynanamaz, aşı süreci bu denli gayri ciddi olarak yönetilemez. Aşı politikası açık ve şeffaf olmalıdır. Nitelikli ve ücretsiz aşı yaygın ve hızlı olarak yapılmalı, ücretli aşı akla bile getirilmemeli, vatandaşın aşıya güveni sarsılmamalıdır”


ETİKET :  SağlıkAşıSamsun